ZAPISZ SIĘ BEZ ZOBOWIĄZAŃ, KUPUJ TANIEJ

PROGRAMY CAD/BIM | DRONY | SPRZĘT GEODEZYJNY | USŁUGI
Razem możemy więcej!

Virtual SteelPROGRAM DO MODELOWANIA 3D KONSTRUKCJI STALOWYCH

Virtual Steel posiada własne, niezależne środowisko graficzne. Użytkownik operuje na obiektach 3D co pozwala znacznie przyspieszyć proces modelowania i generowania dokumentacji warsztatowej. Przyjazna polityka oparta na licencjach bezterminowych z kluczem USB oraz brak subskrypcji sprawiają, że Virtual Steel jest bezkonkurencyjną propozycją w swojej kategorii cenowej.

MODELOWANIE KONSTRUKCJI W 3D

Virtual Steel w przeciwieństwie do zwykłych programów typu CAD, które bazują na operowaniu na pojedynczych liniach, posługuje się obiektami 3D. Po ich umieszczeniu w modelu 3D od razu można przejść do ich rysunku warsztatowego lub rysunku widoku konstrukcji, które to generowane są automatycznie. Wybrane elementy na modelu można włączać/wyłączać w widoku lub nawet ustawiać ich przezroczystość. Znacznie ułatwia to orientację w modelu i kontrolowanie np. złożonych węzłów.

Duża liczba gotowych makr połączeń skutecznie przyspiesza etap detalizowania. Co więcej proces ten został jeszcze bardziej usprawniony dzięki możliwości kopiowanie już gotowych połączeń.

Typowe elementy konstrukcji zostały zautomatyzowane dzięki dostępnym modułom dodatkowym. Te tzw. autogeneratory pozwolą za pomocą kilku kliknięć osiągnąć złożone operacje, jak np. generowanie biegów schodów przemysłowych czy ich barierek. Moduły dodatkowe przyspieszą także proces wstawiania tężników i stężeń wiotkich.

RYSUNKI WARSZTATOWE

Rysunki warsztatowe generowane są automatycznie dla wskazanego w modelu 3D elementu. Po przejściu na zakładkę "Rysunek warsztatowyprogram rozrysowywuje ten element wraz ze wszystkimi elementami dodatkowymi (np. żebrami i otworowaniem), zwymiaruje go, a także stworzy dla niego tabelę zestawieniową. Z poziomu rysunku warsztatowego definiuje się także elementy dodatkowe (żebra, otworowania), które automatycznie pojawią się na ogólnym modelu 3D. Wybrane elementy eksportuje się do formatu DXF, aby dokonać ich ostatecznej obróbki (układ na formatce, tabelka rysunkowa itd.)

WIDOKI I RZUTY

Bezsprzeczną zaletą tworzenia modelu konstrukcji w 3D jest możliwość automatycznego wygenerowania jej dowolnego widoku. Także w Virtual Steel dla całej konstrukcji lub wybranych elementów można szybko uzyskać odpowiednie widoki i rzuty. Wybór skali rysunku z menu spowoduje odpowiednie przeskalowanie wszystkich jego elementów tekstowych.

ZESTAWIENIA MATERIAŁÓW

Zestawienie materiału tworzone jest na bieżąco i odpowiada zakresowi elementów wprowadzonych i wyświetlanych na modelu 3D. Takie podejście pozwala elastycznie sterować zakresem zestawianych elementów. Dostępne są polecenia do automatycznego pozycjonowania całej konstrukcji jak i wyszukiwania duplikatów. Wybranym obiektom modelu można zadać typ "Inwentaryzacja". W takim przypadku, gdy dołączamy się do istniejącej już konstrukcji, jej elementy posiadające status "Zinwentaryzowane" będą pomijane przy pozycjonowaniu. Globalne zestawienie materiału może zostać za pomocą jednego przycisku wyeksportowane i osadzone w szablonie w arkuszu kalkulacyjnym.Schemat budowania zniżek oraz ceny katalogowe programu są dostępne dla osób zalogowanych w serwisie.
By zobaczyć te informacje należy się zalogować i ponownie wejść w opis listy zapisów.

Informacje znajdują się na samym dole.

ZALOGUJ SIĘ BY PRZECZYTAĆ

Oprogramowanie Virtual Steel tworzy i rozwija niemiecka firma ITS-AFischer GbR. Głównym dystrybutorem na terenie Polski oraz podmiotem odpowiedzialnym za tłumaczenie programu, szkolenia i wsparcie techniczne jest firma GammaCAD, we współpracy z którą udostępniamy w naszym serwisie możliwość budowania zniżek na zakup tego programu.

Pobierz program

POBIERZ DEMO ZE STRONY PARTNERA SERWISU
Firmy GammaCADLista zapisanych osób:

Lp. Uczestnik Data Miejscowość Ilość Polecił Decyzja o zakupie
1
Karol L.
2021-02-18
1 TAK
2
Hubert K.
2021-02-26
CZERNIEWICE
1 TAK
3
Przemysław O.
2021-02-26
1 NIE
4
Wojtek B.
2021-03-08
BIAŁYSTOK
1 TAK
5
Łukasz C.
2021-03-22
1 -
6
Hubert K.
2021-04-21
1 NIE
7
Jarosław J.
2021-05-29
1 TAK
8
Bartłomiej P.
2021-06-23
1 -+48 791 728 870


Copyright 2012-2024 Tinserwis.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zasoby | Wykonanie strony: Infocare