
Program Młotek Schmidta jest aplikacją przeznaczoną do wykonywania obliczeń wytrzymałości betonu (żelbetu) na podstawie badań nieniszczących, przeprowadzonych przy pomocy młotka Schmidta typu N. Liczby odbić uzyskane z pomiaru oraz pozostałe parametry badania (m.in. kąt pomiaru) wprowadza się do programu celem wyznaczenia wytrzymałości charakterystycznej (wytrzymałościowej) betonu. Wersja PRO posiada możliwości obliczeniowe i konfiguracyjne, m.in. możliwość pracy z dowolnymi krzywymi regresji.
Cena katalogowa netto wersji elektronicznej: 1500 zł
[Wersja pudełkowa/box: + 200 zł netto]
Zastosowania:
-
- przyspieszanie badań nieniszczących istniejących elementów betonowych (np. podpór mostów)
- przyspieszanie badań nieniszczących bieżącej produkcji elementów żelbetowych lub betonowych (prefabrykaty)
- ustalanie klasy wytrzymałościowej betonu lub żelbetu
- możliwość doboru optymalnych parametrów krzywej regresji
- dokumentacja ekspertyz i badań jakości betonu (żelbetu)
- optymalizacja pracy w laboratoriach budowlano-drogowych
Zgodność z normami:
Program w obecnej wersji 3.10 \EU jest dostosowany zarówno do norm polskich (PN-B):
- PN-88/B-06250
- PN-74/B-06262
- Instrukcja ITB 210
jak i unijnych (PN-EN):
- PN-EN 206.1
- PN-EN 12504.2
umożliwiając wykonanie skutecznych obliczeń w oparciu o wcześniejsze jak i obowiązujące normy

Wykonując badania wytrzymałościowe konstrukcji betonowych można to robić w sposób niszczący lub nieniszczący. Młotki Schmidta służą właśnie do badań nieniszczących. Pakujesz młotek, jedziesz w teren, robisz krótki pomiar, a potem wracasz do biura i po chwili pracy z programem Młotek PRO masz już gotowy raport jakości betonu z klasą wytrzymałościową.

- automatyczne zgranie danych z młotków DigiSchmidt oraz SilverSchmidt.
- Program posiada elastyczny edytor krzywych regresji.
- Możliwość edycji współczynników obliczeniowych

Edytor pozwala na wprowadzenie dowolnej krzywej, określonej parametrami a, b, c (zgodnie z Instrukcją ITB). Krzywa regresji jest również wyświetlana w oknie edytora, umożliwiając tym samym weryfikację wprowadzonych parametrów. Zbiór krzywych może być zapisany do osobnego pliku, jest też zapamiętywany i odtwarzany przy następnym uruchomieniu programu. Wygodne opcje pozwalają w łatwy sposób zarządzać i modyfikować wartości parametrów wprowadzonych krzywych, pozwalając tym samym dobrać ich optymalne wartości. Dzięki edytorowi, użytkownik tylko jednokrotnie wprowadza parametry żądanej krzywej, która będzie mogła być użyta w obliczeniach. W głównym oknie programu jest bowiem odpowiednie pole do wyboru, które pozwala w szybki sposób wybrać odpowiednią krzywą regresji do obliczeń.