ZAPISZ SIĘ BEZ ZOBOWIĄZAŃ, KUPUJ TANIEJ

PROGRAMY CAD/BIM | DRONY | SPRZĘT GEODEZYJNY | USŁUGI
Razem możemy więcej!

Opracowanie modeli 3D dla sprzętu geodezyjnego oraz kontrolerów maszyn budowlanych za pomocą oprogramowania polowego Trimble Business Center.


Dane 3D zapisujemy w formatach: XML (powierzchnie 3d), SVD/SVL (format maszyn z kontrolerami Trimbl'a), DWG (polilinie 3D), DXF (polilinie 3D), TXT/CSV (punkty), KML/KMZ(pliki do Google Maps oraz Earth)MODELOWANIE 3D

Przygotowujemy modele 3D na podstawie standardowej dokumentacji projektowej. W wyniku opracowania powstają dane trójwymiarowe wykorzystywane w trakcie realizacji budowy w sprzęcie budowlanym wyposażonym w systemy sterowania maszyn 3D jak również w kontrolerach geodezyjnych.

W fazie wprowadzania danych do oprogramowania korzystamy z różnych materiałów wyjściowych tj.: projektu 2D, klasycznych pomiarów geodezyjnych, skanów laserowych oraz danych z nalotów dronami. Duży nacisk w trakcie opracowania kładziemy na kontrolę projektu, tak by wyłapać wszelkie jego niedociągnięcia utrudniające prace na budowy.


W wyniku opracowania powstają dane:
- modele 3d w formatach XML, TTM, SVD, SVL (powierzchnie)
- polilinie 3d w formatach DXF/DWG (obwiednie modeli, krawędzie konstrukcji, skarpy, krawężniki, obrzeża, szyny itp.)
- punkty w formatach TXT/CSV oraz formatach skaningu laserowego np. LAS (pikiety do tyczenia geodezyjnego, dane xyz)
- polilinie 2d (zakresy robót, lokalizacja budowy w układzie geodezyjnym)


TYPOWE OPRACOWANIA

Drogi ekspresowe
Autostrady
Węzły drogowe
Miejsca obsługi podróżnych „MOP-y”
Ulice i skrzyżowania
Torowiska tramwajowe i kolejowe
Drogi leśne
Chodniki
Ścieżki rowerowe
Parkingi
Place manewrowe
Zagospodarowanie wokół hal
Fundamenty budynków
Boiska sportowe
Skarpy i rowy
Zbiorniki retencyjne
Pola odkładu urobku
Składowiska odpadów
Wały przeciwpowodziowe

PĘTLA TRAMWAJOWA POMORZANY W SZCZECINIE - BRANŻA DROGOWO-TRAMWAJOWA

WĘZEŁ KIJEWO W SZCZECINIE - BRANŻA DROGOWA

SKRZYŻOWANIE UL.CHMIELEWSKIEGO/KLEMENSIWICZA W SZCZECINIE - BRANŻA DROGOWA
SKŻYŻOWANIE ULIC: NABRZEŻE WIELECKIE/NOWA W SZCZECINIE - BRANŻA DROGOWO-TRAMWAJOWA
OSTRÓW GRABOWSKI W PORCIE SZCZECIN - POLE ODKŁADU PR-5 - BRANŻA DROGOWAUL.LUBCZYŃSKA W SZCZECINIE - JEZDNIE MANEWROWE I DOKI PRZY HALI PRODUKCYJNEJ - BRANŻA DROGOWADWORZEC W GOLENIOWIE - JEZDNIE MANEWROWE - CHODNIKI - BRANŻA DROGOWA UL.DWORCOWA W SZCZECINIE - BRANŻ DROGOWA - TRAMWAJOWA

LINIA KOLEJOWA NR 273 - SZCZECIN - REGALICA - BRANŻA KOLEJOWA - KRZ TORU


STARGARD - ZAGOSPODAROWANIE TERENU ENEA - DROGI - PARKING - FUNDAMENTY BUDYNKÓWAUTOSTRADA A2 - INWENTARYZACJA MURÓW OPOROWYCH - BRANŻA GEODEZYJNALOKALIZACJA OBWODNICY KOSTRZYNIA NAD ODRĄ - BRANŻA PROJEKTOWA

Od roku 2007 zajmuję się zadaniami realizowanymi na potrzeby geodezyjnej obsługi inwestycji budowlanych obiektów w branży drogowej, mostowej oraz kubaturowej. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w firmie Budimex, a następnie spółce Geototal PRO wyspecjalizowanej w prowadzeniu obsług geodezyjnych dużych inwestycji budowlanych realizowanych na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Od 2013 zarządzam również autorską platformą internetową tinserwis.pl stworzoną z myślą o generowaniu zniżek na zakupy specjalistycznego sprzętu i oprogramowania inżynierskiego. Do chwili obecnej z usługi tej skorzystało ponad 2000 firm z całego kraju. Często korzystają z niej osoby zakładające swoją pierwszą działalność gospodarczą. Jestem  szczególnie dumny z tego, że mogłem pomóc na starcie tym mikro-firmom.

W ramach TINSERWIS mój zespół świadczy również usługi wsparcia technicznego polegające na opracowaniu modeli 3d na bazie danych projektowych oraz pomiarów geodezyjnych. Na co dzień współpracujemy z geodetami, kierownikami budów oraz projektantami, rozwiązując różne problemy pojawiające się na styku projekt/budowa. W opracowaniach wykorzystujemy dane z klasycznych pomiarów, skaningu laserowego oraz dronów używając przy tym sprawdzonego na tym polu oprogramowania TBC maki Trimble.

W trakcie opracowania modeli 3d największy nacisk kładę na kontrolę projektu pod względem wykrycia potencjalnych wad, tak by zlecający wiedział o nich zanim zostałyby uwidocznione w trakcie robót budowlanych. Takie podejście wynika bezpośrednio z mojego wieloletniego doświadczenia i jak do tej pory świetnie się sprawdza.

Jakość opracowań i mój dorobek zawodowy  podsumowują wybrane listy polecające publikowane w zakładce „referencje”. 

Pozdrawiam
mgr inż. Grzegorz Karpiński
+48 791 728 870

REFERENCJE DLA TINSERWIS OD UTB BARANOWSKI_OPRACOWANIE MODELI 3D

REFERENCJE DLA TINSERWIS OD UGIKB K-HOZER_OPRACOWANIE MODELI 3D

REFERENCJA DLA TINSERWIS OD GEOTOTAL__OPRACOWANIE MODELI 3D, MAP, PRYZGOTOWANIE DANZCH DO TZCYENIA


Dane firmy:
TINSERWIS Grzegorz Karpiński 
ul. Miedziana 15 lok.5 ,71-636 Szczecin 
NIP 665-261-99-58
REGON 321342143


Kontakt do mnie:
tel.: +48 791 728 870

e-mail: biuro@tinserwis.pl

+48 791 728 870


Copyright 2012-2023 Tinserwis.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zasoby | Wykonanie strony: Infocare